Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Експерти критикують біопаливо

Експерти зі зміни клімату стверджують, що нові види палива не є дружніми до оточуючого середовища і, більше того, несуть у собі загрозу. Так, зростання попиту на сировину для виробництва біодизелю, призводить до винищення тропічних лісів з метою виробництва пальмової олії (з якої, в свою чергу, виробляється біодизель).
Окрім того, стрімке зростання потужностей для виробництва етанолу (який домішується у бензин) вже зараз підігріває ціни на зерно та інші сільгосппродукти, які використовуються у якості сировини. Конкуренція між «паливним зерном» та зерном для харчування може значно підвищити ціни на важливі продукти харчування в найближчі роки. Втім, деякі експерти вбачають у цьому шанс для країн «третього світу» - адже із низькими затратами на виробництво аграрної продукції вони зможуть відігравати все більшу роль у постачанні альтернативного палива на світові ринки, зважаючи на постійно зростаючі ціни на нафту.

Біодизель з ріпакової і соняшньої олії та алкоголь з цукрового буряку і кукурудзи належать до «першої генерації біопалива». Енергетична цінність цих двох видів біопалива є низькою, бо вирощування сировини, транспортування та виробництво пального потребують значних затрат енергії.

Приклад: з одного гектару можна отримати 4500 кг ріпаку (а в Україні врожайність рідко сягає 3000 кг), з якого можна виробити приблизно 1500 літрів олії. Щоб заправляти лише одне авто протягом року знадобиться ділянка розміром з футбольне поле...

Саме тому значні кошти вкладаються сьогодні в експеріменти з виробництва біопалива «другого покоління», в першу чергу з деревини. Таке біопаливо є більш екологічним та дозволяє отримувати з гектару в 5-10 разів кращий результат, ніж, приміром, у випадку біодизелю з ріпаку.

Читайте більше цікавинок про альтернативну енергетику тут:
http://community.livejournal.com/ua_renewables


----------------------------------------------------

В тему:

Атомна енергетика природної безпеки


В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи