Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

30 травня другий фестиваль «Стеценків Великдень» розпочинається екуменічним богослужінням

Відкриття фестивалю відбудеться 30 травня 2008 р. о 10.00 в Андріївській Церкві (Андріївський узвіз) «Літургією» о. Кирила Стеценка. Учасники: Отець Ігор Чікіта (УАПЦ), муніципальний академічний камерний хор «КИЇВ», хор, миряни та всі відвідувачі Собору Св. Андрія Первозванного, Кирило Стеценко – онук композитора, ініціатор Фестивалю.
«Українська культура єднає християн України!» – саме до такого висновку підводить відкриття ІІ Фестивалю української музики і духовної культури «СТЕЦЕНКІВ ВЕЛИКДЕНЬ», яке розпочинається ЕКУМЕНІЧНИМ БОГОСЛУЖІННЯМ «Літургії Св. Йоанна Златоустого» з музикою отця Кирила Стеценка (1882 – 1922).

ЕКУМЕНІЧНЕ БОГОСЛУЖІННЯ присвячується 1020-літтю Хрещення Руси-України і здійснюватиметься українською мовою, за українським церковним обрядом почергово у трьох київських храмах різних християнських конфесій:

30.05.08, о 10.00, в Соборі Св. Андрія Первозванного Службу Божу з «Літургією Св. Йоанна Златоустого» розпочне Українська автокефальна православна церква;

31.05.08, о 8.00, у Соборі отців Василіян (вул. Смірнова-Ласточкіна) Українська греко-католицька церква підтримає християнське єднання українців у літургійному співі;

1.06.08, о 10.00, у Свято-Михайлівському Золотоверхому Соборі Української православної церкви Київського Патріархату завершиться екуменічна серія виконання «Літургії» о. Кирила Стеценка у Патріаршому Богослужінні за участю намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря владики Димитрія.

Кирило Стеценко був не лише композитором, диригентом, педагогом та громадсько-культурним діячем – він поруч з митрополитом Василем Липківським став одним із засновників першої незалежної та національної за духом і обрядом української церкви – Української автокефальної православної церкви, отримавши 1921 р. сан протоієрея УАПЦ.

«Літургія Св. Йоанна Златоустого» з музикою о. Кирила Стеценка по праву вважається вершиною не лише української, а й світової музичної культури. Її антифон «Благослови, душе моя, Господа» став одним з найулюбленіших творів шанувальників хорового мистецтва в Україні. З величезним ентузіазмом Літургію сприймали і слухачі Ірландії, Великої Британії, Голландії, Бельгії та інших європейських країн. Блискучі студійні записи цього твору здійснили «Фрески Києва» (диригент Олександр Бондаренко) та хор «Київ» під орудою Миколи Гобдича.

Муніципальний академічний камерний хор «Київ» є визнаним лідером серед найкращих вітчизняних хорів у справі поширення класичної духовної української музики.

Організатори Фестивалю: Міжнародний Фонд ім. Кирила Стеценка та Міністерство культури і туризму України за підтримки Національної Ради з питань культури і духовності.

Інфо-патронат проекту здійснює УКРАЇНСЬКИЙ ПРОМОЦІЙНИЙ АЛЬЯНС-2
Куратор Тіна Пересунько: +38(063) 843.29.85, +38(068) 358.41.20, [email protected]


В тему:

Презентація Другого музичного фестивалю СТЕЦЕНКІВ ВЕЛИКДЕНЬ

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи