Зображення користувача Володимир Щербина.
Володимир Щербина
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Німеччині зафіксований найбільший з 1940-х років “відтік мозків”

Німеччина, що свого часу ввела в обіг термін “гастарбайтер” (запрошений робітник) для працівників-іммігрантів, тепер постала перед протверезуючим фактом, що число її власних висококваліфікованих громадян, які уїжджають з країни досягло найбільшого рівня за останні 60 років.

Цифри, опубліковані Німецьким Федеральним Статистичним Управлінням, свідчать, що минулого року кількість німців, що емігрують з країни, виросла до 155 тисяч 290 осіб – це найбільший рівень після об’єднання країни у 1990 му році, яке еквівалентно рівню, пережитому у 1940-х роках внаслідок другої світової війни.

Статистика також показує, що з 2001 року знижується число [нових] іммігрантів. Це зайвий раз підкреслює занепад німецької економіки після бурхливих 1960-х, коли до країни у пошуках роботи в’їхали тисячі робочих, переважно турків.

Провідні економісти та фахівці з трудових ресурсів кажуть про загрозливу тенденцію. Вони відмічають, що серед власне німецьких “гастарбайтерів” (тобто тих німців, що уїжджають в інші країни) – висококваліфіковані менеджмент-консультанти, лікарі, дантисти, науковці та юристи.

Статистика ОБСЕ свідчить, що Німеччина має ледь не найбільший серед індустріальних країн “відтік мозків”, який вперше з 1950-х перевищив кількість іммігрантів.

Стефані Воль (Stephanie Wahl) із розташованого в Бонні Інституту Економіки каже, що ті, хто залишає Німеччину, переважно високо-мотивовані та добре освічені. “А ті, хто приїжджає, - переважно бідні, некваліфіковані та погано освічені.” – додає вона.

Підштовхуємі доволі низьким рівнем пропонуємої роботи вдома (в деяких регіонах безробіття досягло 17 відсотків), а також високими податками та бюрократією, тисячі німців перебираються до Австрії чи Швейцарії, або емігрують до Сполучених Штатів.

Проблеми країни були підкреслені в опублікованій вчора доповіді, яка показує, що вражені безробіттям районі східної Німеччини населені “переважно чоловічим декласованим населенням, схильним до крайнє-правої ідеології”, через драматичний 25-процентний відтік молодих жінок у віці між 18 та 29 роками.

Понад 18 тисяч німців минулого року переїхало до Швейцарії. На другому місці США, куди відправилось 13 тисяч 245 осіб, далі Австрія – 9 тис. 309 осіб.

В Швейцарії вже проживає 170 тисяч німців. Їхня присутність навіть спровокувала ксенофобську хвилю у швейцарських таблоїдах. Так нещодавно швейцарська газета “Blick” запустила анти-німецьку кампанію, впровадивши термі “німецьке вторгнення” і цитуючи читачів, які знаходять німецьких іммігрантів “пихатими та невихованими”. В той же час багато іммігрантів кажуть, що вигоди від низьких податків (в три рази менше, ніж вдома) набагато перевершують неприємності від випадків ксенофобії.

Клаус Бош, 32-річний адміністратор, два з половиною роки тому залишив західнонімецьке місто Падерборн (Paderborn) і переїхав на роботу в швейцарській консалтинговій фірмі. Тепер він живе в Цюріху. “Майже все тут менш бюрократично і краще просувається порівняно з Німеччиною,” – каже він, - <>i“Також я плачу приблизно на 40 відсотків менше податків. Я не планую повертатись.”

Цей масовий від’їзд погано узгоджується з офіційною точкою зору, що німецька економіка переживає бум. Хоча, як вчора повідомлялось, у травні рівень безробіття трішки зріс, велика коаліція канцлера Ангели Меркель, що включає Консерваторів та Соціал-Демократів, проголосила обіцянку за тринадцяти-місячний період знизити рівень безробіття до рівня менше 4 мільйонів.

Проте поступове зростання економіки не в змозі зупинити виїзд висококваліфікованих фахівців. Томас Бауер, економіст із Ессена, нищівно критикує німецькі трудові умови: “Німеччина дійсно не є привабливою в порівнянні з іншими європейськими країнами,” – каже він, - “Податки занадто великі, зарплати занадто низькі та дуже поширені заздрощі до високо-оплачуємих. А це відлякує високо-кваліфікованих”.


German brain drain at highest level since 1940s
Tony Paterson , “The Independent”, 01 червня 2007.

Переклав Володимир Щербина


----------------------------------------------------

В тему:

Через 40 років мусульмани можуть стати в Німеччині більшістю

Третина німців зізналися, що почувають себе іноземцями у власній країні

Європейське Агентство з Безпеки малює похмуре майбутнє

Вісті з “Єврабського Фронту”: Німеччина, Швеція, Бельгія

У Європу чи в ЄЕПу?

Євгеніка для України
 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи