Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Кирило Стеценко розпочав фестиваль ”Українське Різдво”

Всеукраїнський фестиваль ”Українське Різдво” стартував 7 грудня у Києві. Триватиме він до 20 січня.
— Ми прагнемо зрозуміти старі та засіяти нові значення зимових свят, — каже ініціатор свята скрипаль і продюсер Кирило Стеценко, 54 роки.

Першою подією фестивалю стало святкування вечорниць на Катерини в Музеї Івана Гончара. Запрошених пригощали борщем і проводили майстер-класи із зав’язування хустини й ворожіння. А 13 грудня влаштували Андріївські вечорниці.

Гостей зібралося зо дві сотні. Серед них — онук гетьмана Павла Скоропадського Борис, співачка Ніна Матвієнко з чоловіком Петром Гончаром. При вході всіх зустрічає Кирило Стеценко. Він у вишиванці та чорних брюках. На вечорниці треба приходити в одязі з елементами національного вбрання. Але цього дрес-коду дотрималася лише половина запрошених.

Вечорниці проходили у трьох залах музею. В одній із них стоять довгі столи і лави. Дівчата у вишиванках усім бажаючим наливають із глиняних глечиків узвар в одноразові склянки.

Розпочинається презентація альбому ”Eat my borsch” (”Їж мій борщ”) українсько-британського гурту ”Карпатіана”. Соліст Юрко Балюк, 46 років, народився у Львові, але нині живе у Великій Британії. Пісні пише сам. Над останнім альбомом працював півтора року.

— Це така собі музична суміш, як борщ, — пояснює він. — Британці часто питають у мене, що таке борщ. Вони не люблять буряка. І я хотів їх навчити, що щось може бути краще, ніж сирий буряк, — жартує співак.

Після презентації всі переходять до зали, де зі стелі на червоній стрічці звисає калита — святковий корж. Посередині звільняють місце для забави. Чоловіка років 30 з вусами та у вишиванці обирають головою вечорниць — паном Калитинським. Він запитує, хто хоче вкусити калити.

— Дайте я спробую, — проситься один із хлопців.

— А де твій кінь? — питає Калитинський.

Хлопцеві дають тонку довгу палицю, той бере її між ноги. Починає витанцьовувати через рогач і вила, навхрест викладені на підлозі. Підстрибує догори й намагається вкусити підвішеного коржа. Нарешті це йому вдається. Усі аплодують.

Кирило Стеценко запрошує всіх до сусідньої зали скуштувати вареників із капустою та гарбузової каші. Дівчата з великої миски насипають гостям по три вареники в тарілку. Гості сідають на лави й частуються.

17 грудня на Варвари в Музеї Гончара святкували вечорниці. Гостей навчали мистецтву української вишивки та пригощали варениками з маком.

— Наші свята — це те, що робить Україну цікавою для світу, — каже Кирило Стеценко. — У рамках ”Українського Різдва” планую провести 40 заходів. Наприклад, Різдво на столичному південному вокзалі — на другому поверсі в холі. Також на станціях метро Золоті ворота або Арсенальній — там між ескалаторами є перехід. Концерт називатиметься ”Коляда в Метрополітені”.

Юлія ГРЕЧКА,
"Газета по-українські", №517, 18 грудня 2007



Інфо:
www.rizdvofest.org.ua;
www.ukrrizdvo.org.ua;
[email protected]

тел.
+38(063) 843-29-85;
+38(068) 358-41-20;
+38(067) 7 577 577

В тему:

Вечорниці на Катерини

Готуємося до «Різдва»

“Українська Зима”

Свята й обряди календарного циклу

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи