Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Ювілей Кобзаря в культурному центрі України в Москві

До 190-річчя від дня народження Тараса Шевченка в Культурному центрі України в Москві відбулися урочистий вечір і святковий концерт.
Зі вступним словом виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Микола Білоблоцький. З доповіддю виступив академік, директор Інституту літератури НАН України, народний депутат України Микола Жулинський – він зокрема наголосив на важливості постаті Кобзаря в історії України та нероздільності їх сприймання. Завершив урочистий вечір московський літературознавець, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за 2004 рік Юрій Барабаш.

Почався концерт віршем Шевченка “На вічну пам’ять Котляревському” й національним гімном “Ще не вмерла Україна” у виконанні вокальної формації зі Львова “Піккардійська терція”. Протягом вечора вона проспівала кілька своїх відомих хітів, які яскраво вкрапилися в святкову програму. Блискучий виступ цього колективу, певно, неабияк приємно здивував і навіть захопив глядачів – зала, повна люду, довго аплодувала. До речі, хлопці виступали в Москві вперше.

Безперечно, пісня “Сад ангельських пісень” стала піснею концерту. Втім, “Терція” чудово виконала й народні – “Ой хмариться”, “Ой Марічко”, “Туман яром”, “Через річку по помості”. Злиття їхніх голосів, луна по залі – навіть ті, хто не розуміє української мови, не могли не сприйняти цей виступ. Адже перед московською публікою нині постало справжнє сучасне виконавське мистецтво України.

Вокально-хореографічну композицію “Червона калина” представили вихованці Українського культурно-освітнього центру при середній школі № 124 м.Москви (ансамблі “Горлиця” й “Мальва”). І самі назви цих колективів говорять про те, які гарні й чепурні їх ряди –дівчатка та хлопці з українських родин.

Крім того, Анастасія Карасьова, учениця 1-го класу тієї ж школи, цьогорічний переможець конкурсу на краще читання поезій Тараса Шевченка, продекламувала вірш “Садок вишневий коло хати”.

У вечорі також взяли участь заслужена артистка України Ірина Семенова (вона виконала романс С. Рахманінова на слова Т. Шевченка у перекладі О. Плещеєва “Полюбила я на печаль свою” та пісню Я. Степового на слова Т. Шевченка “Утоптала стежечку”), народний артист Російської Федерації Микола Олійник (в його виступі – українські народні пісні “Ніч яка місячна” й “Чорнії брови, карії очі”), лауреат міжнародних конкурсів Олена Кухта (вона запропонувала українську народну пісню на слова Кобзаря “Із-за гаю сонце сходить”), а Сергій Джемілінський та Олена Якушева заспівали дві композиції на слова Т.Шевченка – “На вгороді коло броду” і “Минають дні, минають ночі”.

Вірш Тараса Шевченка “І мертвим, і живим…”, полум’яно прочитаний народним артистом України Анатолієм Паламаренком, був сприйнятий присутніми в залі українцями Росії як дійсний заповіт на сьогодення. Бо Шевченко – це справді видатна постать в історії українського руху ХІХ ст. Його творчість та активна громадська діяльність навіки залишаться ідеалом служіння національній справі та рідному народові, як би не трактували його в той або інший час.

Виступ Міжнародної хорової капели “Славутич” Культурного центру України в Москві (соло на бандурі – Лариса Бондарук) піснями на слова Т.Шевченка “Думи мої, думи мої…”, “Реве та стогне Дніпр широкий” і “Заповіт” завершив концерт. Думається, що ці безсмертні твори відкрили гостям вечора часточку душі Кобзаря, і кожен із присутніх, якої б національності він не був, відчув силу духу цього великого українця.

Святкові заходи відвідали члени українських організацій Росії, діячі культури, журналісти. Художній керівник і режисер програми заходів заступник генерального директора Центру Юрій Василенко.


---------------------------------------

Інформаційна служба Культурного центру України в Москві

Контакти (керівник служби Юрій Кононенко):
Тел. +7 095 737-8834
Факс. +7 095 291 70 70
E-mail: [email protected]


----------------------------------------------------

В тему:

Українці Москви поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві

Ювілей Тараса Шевченка відзначено у Карелії

Камчатка шанує Кобзаря

“Україна співає” в Твері

Звернення до української молоді Росії
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи